Skiepai - žodis be kurio nepraeina nė viena mūsų diena

Skiepai pastaruoju metu tapo terminu kurį girdime tiesiog kiekvieną dieną. Jeigu praėjusiais metais metų Lietuvos žodžiu buvo išrinktas žodis skiepai, tai šiemet turbūt niekas per daug nenustebtų, jei tokiu būtų išrinktas skiepai ar skiepas. 

Juokai juokais, tačiau išties skiepų klausimas paskutiniu metu tapo tiesiog nežmoniškai aktualus, o už tai, be abejo, galime "padėkoti" COVID-19 infekcijai. 

Vieni į skiepus nuo šios klastingos ligos žiūri itin teigiamai ir gavę galimybę skiepytis tą daro net pasipuošę, kiti - nėra skiepų šalininkai ir nuogastauja, jog skiepas gali turėti šalutinių poveikių (jie dažniausiai tenkinasi COVID-19 testais). Yra ir tokia žmonių grupė kuri apskritai negali gauti skiepo, kadangi turi  tam tikrų sveikatos problemų, dėl kurių skiepas galėtų sukelti papildomas rizikas. Vienaip ar kitaip skiepų temai abejingų šių dienų Lietuvos fone tiesiog nėra. 

Nuo COVID-19 įprasta skiepytis nemokamai. Tą galima padaryti poliklinikose, specialiuose centruose, specialiose mobiliose stotelėse, tačiau tokią paslaugą teikia ir kai kurios privačios medicinos įstaigos. Pavyzdžiui, nuo COVID skiepus gali pasiūlyti Inmedica.

Apskritai paskutiniu metu skiepai tapo tokia svarbia tema, kad vis dažniau kalbama ir apie skiepus ne tik nuo koronaviruso. Dabar mums aktualūs turėtų būti ir sezoninio gripo skiepai, kadangi prasideda būtent tas metų laikas, kai gripo susirgimai ir yra fiksuojami. 

Šią paslaugą gali pasiūlyti daugybė privačių klinikų, tokių kaip jau minėta Inmedica, Antėja labaratorija, Synlab ar Endemik. Išties anksčiau Lietuvoje besiskiepijančių nuo gripo kiek stigdavo, nors ši liga taip pat yra gana klastinga, tačiau dabar apie tai pamąsto vis daugiau žmonių.

Kalbant apie skiepus, dar vienas skiepas apie kurį kalbama daug ir kuris tikrai yra labai svarbus - skiepas nuo erkinio encifalito. Ši liga yra labai klastinga ir gali baigtis paralyžiumi ar netgi mirtimi, todėl ir valstybė skiria didelį dėmesį pabrėždama, jog šis skiepas gali netgi išgelbėti jūsų gyvybę. 

Visos anksčiau paminėtos privačios klinikos taip pat gali jus apsaugoti nuo ekrinio encifalito pasiūlydamos skiepą, todėl drąsiai galite pasinaudoti jų paslaugomis. 

SVARBU! Šis pranešimas yra rašytas 2021-11-10 09:25. Tekstas rengtas pagal viešai esančią informaciją arba pranešimą spaudai ir gali negalioti esamam laikui arba būti pasibaigęs.