Oro kondicionierių paklausa darosi vis didesnė

Pastarosios keletą vasarų Lietuvoje buvo tikrai labai karštos. Dėl to stebėtis greičiausiai nevertėtų, kadangi jau eilę metų kalbame apie visuotinį klimato atšilimą, o sinoptikai prognozuoja, jog netolimoje ateityje orai bus tik dar labiau šiltesni. Vienus kaitrus oras džiugina, kitus - liūdina, tačiau faktas tas, jog dėl šios priežasties vis daugiau žmonių pagalvoja apie oro kondicionierių įsigijimą. 

Išties anksčiau tai atrodė labai brangi prekė, kuri prieinama toli gražu ne kiekvienam. Tačiau šiais laikais be kondicionieriaus bent jau butų gyventojams dažnai tiesiog sunku gyventi. 

Šiame tekste aptarsime keletą kondicionierių tipų. Galbūt tai padės jums pasirinkti tinkamiausią variantą (aišku, kalbame apie tą atvejį, jei iki šiol kondicionieriaus jūs dar neturite).

Klasikiniai oro kondicionieriai. Tai yra turbūt populiariausias variantas, kuris įprastai yra kabinamas prie vieno iš langų. Toks kondicionierius yra patogiai valdomas pulteliu, tad pasižymi labai lengvi reguliavimu. Tiesa, kai kurie žmonės skundžiasi, kad gyvenant su tokiu kondicionieriumi kartais jie būna tiesiog perpūsti - kadangi neapskaičiuoja šilumos. Dar viena dilema, su kuria susiduria tokių kondicionierių turėtojai, keliuose kambariuose jį statyti. Dviejų kambarių butui užtenka vieno tokio kondicionieriaus, tačiau didesniems butams gali reikėti ir kelių kondicionierių.

Šilumos siurbliai oras-oras. Pastaraieji yra bene didžiausi klasikinio oro kondicionieriaus konkurentai. Išties jų veikimo principas yra ganėtinai panašus. Jie taip pat kabinami virš lango. Kiek dažniau šilumos siurbliai oras-oras yra naudojami ne butuose, o privačiuose namuose.

Šilumos siurbliai oras-vanduo. Šilumos siurbliai oras-vanduo pagamintą energiją perduodą į vandeninę sistemą jie gali būti naudojami tiek su namo grindinio šildymo sistema, tiek su radiatorine ir net su ventiliatoriniais konvektoriais. Įdomu tai, jog labai dažnu atveju tokie šilumos siurbliai apskritai yra montuojami lauke.

Mobilūs kondicionieriai. Didžiausias pastarųjų pliusas yra tai, jog jų nereikia montuoti. Jie yra labai lengvai perekliami iš vienos vietos į kitą. Tiesa, dažniausiai jie nebūna tokie galingi kaip montuojami kondicionieriai.

Rekurperatoriai. Tai dar viena alternatyva, kuri padeda į erdvę nuolat patekti šviežesniam orui. Tiesa, nuo karščio tai pilnai tirkai neapsaugos. 

SVARBU! Šis pranešimas yra rašytas 2022-06-14 13:24. Tekstas rengtas pagal viešai esančią informaciją arba pranešimą spaudai ir gali negalioti esamam laikui arba būti pasibaigęs.