Į ką atkreipti dėmesį perkant ar parduodant mišką?

Šiais laikais įvairaus nekilnojamojo turto pardavimas yra viena pagrindinių temų visoje Lietuvoje ir galbūt netgi Europoje. Tiesa, dažniausiai dėmesys skiriamas tokiems sandoriams kaip namai, vasarnamiai ar butai. Kartais nepelnytai nuvertinamas yra miškas, kurio taip pat turi dažnas kiekvieno iš mūsų giminaitis.

Šiame tekste šiek tiek plačiau pakalbėsime apie miško supirkimo ir pardavimo procesus. Patikėkite, miško supirkimas / pardavimas tai procesas, kuris turėtų būti vykdomas itin atsakingai. 

Labai svarbi konsultacija

Išties jokiu būdu nepradėkite vykdyti tokių sandorių negavę specialisto konsultacijos. Pagalvokite realistiškai - ar jūs tikrai žinote kiek yra vertas jūsų turimas miškas? Arba iš kitos perspektyvos - ar jūs tikrai žinote, jog jūsų investicija į mišką yra asiperkanti ir ar jūs neketinate permokėti?

Tad geriau gaukite specialistų įvertinimą ir tokį sandorį vykdykite kur kas ramiau. 

Pasidomėkite miškų aukcionais

Ar žinojote, jog vyksta tokie dalykai kaip miškų aukscionai? Išties tokie dalykai darosi vis labiau populiarūs visame Senajame žemyne ir tai yra galimybė mišką įsigyti šiek tiek pigiau. Ypač tuo atveju, jeigu jus domina didesni miško kiekiai, tuomet tai jums turėtų būti tikrai labai patraukli opcija.

Įmonės gali užsiimti tarpininkavimu

Lygiai taip pat kaip ir parduodant butą, čia jums gali padėti specialios įmonės, kurios užsiima tarpininikavimo procesu parduodant ar įsigijant mišką. Tokiu atveju jums praktiškai nereikės jaudintis, kadangi visas "juodas" darbas bus padarytas už jus. 

Žinoma, tuomet jūs turėsite sumokėti tam tikro dydžio procentą, juk visos paslaugos kainuoja. Tačiau tuomet sandorį įvykdysite už tokią kainą, kuri tikrai atitinka rinkos dėsnius.

Pasidomėkite miško būkle

Labai svarbu yra žinoti pačią miško būklę. Vienas miškas yra senas, kitas - kur kas jaunesnis. Viename miške yra galimi kirtimai, kitame jų dar tikrai reikės palaukti. Juk miškas gali būti savotiškas jūsų verslas, tad reikia tiksliai žinoti kokia tuo metu yra jo būklė, koks miško apsaugos statusas.

Taigi, reikia įvertinti tikrai daugybę faktorių, gerokai pasidomėti pačiais procesais, o tuomet jau galima užsiimti šio turto pirkimu ar pardavimu. 

SVARBU! Šis pranešimas yra rašytas 2022-06-07 15:27. Tekstas rengtas pagal viešai esančią informaciją arba pranešimą spaudai ir gali negalioti esamam laikui arba būti pasibaigęs.