Galimybės duoti kraują dabar dar didesnės

Visoje Lietuvoje nuolat trūksta kraujo donorų, todėl duoti kraujo yra sktinamas ir sektinas pavyzdys. Tą daro vis daugiau žmonių, o iš dalies kraujo donorų skaičius auga ir dėl didesnės šios galimybės sklaidos. Taigi, kiek plačiau apie tai kas yra kraujo donorystė.

Išties dar netolimoje praeityje, daug kas nedalydavo kraujo nemokamai - už šią paslaugą tikrai galima gauti ir pinigų, bet dauguma žmonių, kurie duoda kraujo, tiesiog džiaugiasi, jog gali padaryti gerą darbą.

Nealtygintnai kraują duoti galima Nacionaliniame kraujo centre, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų kraujo centre, taip pat Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose. Visos šios vietos, atvykusiems duoti kraujo, gali pasiūlyti nemokamą parkavimą, todėl pačios atvykimo sąlygos jau yra palengvintos.

Be to, kai kurios iš vietų (pavyzdžiui Nacionalinis kraujo centras) gali pasiūlyti donorystės akcijas - kai kraujo centras tiesiogine to žodžio prasme atvyksta į biurą, bendriją ar mokymosi įstaigą. Tuomet iš visos bendruomėnės donorų vienu metu yra paimamas kraujas.

Visi paminėti kraujo ėmėjai donacijas priima kas du mėnesius. Taigi, vienas žmogus kraują gali duoti daugiausiai šešis kartus per metus.

Iš esmės patį procesą šiek tiek apsunkina tai, jog dažniausiai kraujo davimo dokumentus reikia užpildyti vietoje. Dabar žmonės pratę visur registruotis internetu, todėl tokia galimybė jiems yra reikalinga. Šioje vietoje galima pagirti Nacionalinį kraujo centrą, kuris ne tik suteikia galimybę anketą pildyti internetu, tačiau taip pat turi mobiliąją aplikaciją, kuri yra pritaikyta tiek iOS, tiek Android operacinės sistemos mobiliesiems telefonams.

Dar vienas Nacionalinio kraujo centras - mobiliosios akcijos. Tikriausiai esate mieste matę specialią būdelę, kurioje galima duoti kraujo. Apie tai jie praneša savo internetinėje svetainėje, tačiau būdelę galima pamatyti ir visiškai atsitiktinai. Todėl galimybės duoti kraują dabar yra tikrai ženkliai didesnės, nei dar palyginus netolimoje praeityje. 

SVARBU! Šis pranešimas yra rašytas 2021-09-27 23:22. Tekstas rengtas pagal viešai esančią informaciją arba pranešimą spaudai ir gali negalioti esamam laikui arba būti pasibaigęs.