Duonos kepinius vis dažniau perkame specializuotose parduotuvėse

Sparčiai augant Lietuvos ekonominei situacijai, vis daugiau tradicijų perimame iš Vakarų pasaulio. Štai, dar santykinai nesenoje praeityje duonos gaminius pirkdavome arba prekybos centruose, arba bent jau pačiose kepyklose (kaip, pavyzdžiui, Vilniaus Duonoje). 

Visgi, tokiose šalyse kaip Prancūzija ar Italija yra įsivyravusi kiek kitokia praktika, kuri vis labiau įsigali ir Lietuvoje. Žmonės įvairiausius duonos gaminius perka ne parduotuvėje, o specializuotuose parduotuvėlėse - kepyklėlė ar net kelios iš jų būna praktiškai kiekviename mieste.

Iš esmės tą lemia kelios priežastys, o bene pagrindinė - absoliutus patiekalų šviežumas. Kepyklėlėje jūs tikrai galite gauti gaminius, kurie dar kątik buvo krosnyje. Sutikite, juk būtent tokie gaminiai yra patys gardiausi.

Kaip žinia, kepyklėlės tikrai gamina ne vien tik duoną ir batoną. Dabar tokiose vietose labai populiaru pusryčiauti, kadangi galite gauti saldžią bandelę ar sumuštinį su kątik iš krosnies ištrauktu kruasanu. Dauguma kepyklėlių pasiūlys jums ir prisėsti, todėl tikrai nereikės valgyti tiesiog einant. Žinoma, tokiose vietose įprastai gausite ne tik šviežiausius produktus, bet ir gėrimų - kavos, arbatos, vandens ar vaisvandenių.

Paskutiniu metu labai išpopuliarėjo ir sūrūs kepiniai, kuriuos galima naudoti net kaip ir pagrindinį patiekalą. Pavyzdžiui, traškios vieno kasnio bandeles su sūriu.

Iš Prancūzijos į Lietuvą atėjo mada pirkti prancūziškus batonus. Jie taip pat, be jokios abejonės, skaniausi yra švieži. 

Dar vienas įdomus momentas, jog ne vieną kepyklėlė kepa net ir tortus. O tai jas padaro dar labiau konkurencingomis, kadangi šios vietos, tiesiogine to žodžio prasme, tampa ir desertinėmis.

Apskritai tokios vietos kol kas yra populiariausios miestų centruose, tačiau jeigu ir toliau gyvensime pagal vakarietišką modelį, greičiausiai kepyklėles vis dažniau išvysime ir miegamuosiuose rajonuose. Pagalvokite patys - pradėti rytą su bandele ir puodeliu kavos skamba tikrai viliojančiai, todėl tokia opcija ilgainiui bus prieinama vis daugiau žmonių. 

SVARBU! Šis pranešimas yra rašytas 2021-09-28 21:38. Tekstas rengtas pagal viešai esančią informaciją arba pranešimą spaudai ir gali negalioti esamam laikui arba būti pasibaigęs.