Bankai Lietuvoje - kokiomis paslaugomis galime naudotis?

Praktiškai kiekvienas lietuvis naudojasi bent vieno banko paslaugomis. O ateityje bankai turėtų turėti dar didesnę įtaką. Tiesa, šiuo metu Lietuvoje jų nėra tiek jau daug, bent jau rinkos ekspertų teigimu, Lietuvoje galėtų veikti ir daugiau bankų.

Šiame tekste būtent ir kalbėsime apie tai, ką daro bankai Lietuvoje, išsamiau aptarsime įvairias jų teikiamas paslaugas.

Pagrinde šiai dienai galima išskirti penkis bankus - Citadele, Luminor, SEB, Šiaulių banką ir SwedBank. Visi paminėti bankai turi visas įprastas bankines funkcijas, vykdo finansines operacijas. Turbūt visiems labai gerai žinomas ir Danske bankas, kuris sostinėje nuolat steigia verslo centrus, siūlo darbo vietas. Tiesa, šis bankas bankinių paslaugų Lietuvoje neteikia.

Į savo banko sąskaitą žmonės įprastai visuomet gauna savo atlyginimą. Be to, banko išduota kortele nuolat atsiskaitome parduotuvėje, restoranuose, mokame mokesčius ir vykdome kitas finansines operacijas. Išties tai gerokai palengvina mūsų gyvenimą, kadangi grynieji pinigai praktiškai tampa nebereikalingi.

Daugeliui žmonių bankai taip pat siejasi su paskolomis. Pagrinde kai kalba eina apie būsų paskolą ir reikia pasiskolinti kur kas didesnę sumą. Tačiau reikia turėti omenyje, kad bankai gali pasiūlyti daug įvairių rūšių kreditų, tarp jų ir kreditą tiesiog vartojimui. Dauguma bankų taip pat siūlo lizingo paslaugą.

Taip pat bankas turėtų žmogui asocijuotis ir su pensijų kaupimu. Šią funkcija taip pat turi praktiškai visi šalyje veikiantys bankai. Todėl jeigu apie tai anksčiau negirdėjote, o pensijų kaupimo klausimas jums yra aktualus, tikrai vertėtų kreiptis į banką, kurio paslaugomis naudojatės ir pasikalbėti apie potencialų papildomą bendradarbiavimą.

Be to, bankai siūlo ir įvairių rūšių draudimą. Vienas iš pavyzdžių - kelionių draudimas. Jeigu jūs važiuojate į užsienio šalį, galite specialiai tam apsidrausti tiesiog naudodamiesi banko paslaugomis. Jums net nebūtina vykti į banko skyrių, kadangi visą tai padarysite tiesiog naudodamiesi savo el. bankininkyste.

Taigi, nors kartais apie tai nesusimąstome, tačiau iš esmės vienokia ar kitokia banko paslauga mes naudojamės praktiškai kiekvieną dieną. O ateityje paslaugų kiekis turėtų tik dar labiau stiebtis į viršų.

SVARBU! Šis pranešimas yra rašytas 2021-11-28 21:19. Tekstas rengtas pagal viešai esančią informaciją arba pranešimą spaudai ir gali negalioti esamam laikui arba būti pasibaigęs.