Lietuvoje rasite puikių jūros gėrybių

Gyvename tokiais laikais, kai galime net nepajudėję iš namų įsigyti pačių įmantriausių prekių. Jeigu paklaustumėte savo tėvų apie tai, kokiomis jūrų gėrybėmis jiems teko pasimėgauti vaikystėje, jie veikiausiai tiesiog pradėtų gūsčioti pečiais. Visgi, dabar situacija yra labai smarkiai pasikeitusi.

Mūsų šalyje yra ne viena jūros gerybių parduotuvė, kur galima įsigyti produkcijos iš viso pasaulio. Šiame tekste kiek plačiau ir pakalbėsime apie būtent tokias parduotuves.

Keletas iš pavyzdžių, kur jūs galite nusipirkti šviežių jūros gėrybių - Euribija, FishWish, Šiaurės jūra (kuo prekiauja ši parduotuvė iškart sufleruoja ir jos pavadinimas), Sraigė ir varlė. Dauguma paminėtų parduotuvių Vilniuje turi savo fizines parduotuves, tačiau net jei ir esate iš mažo miestelio ar kaimo, turėkite omenyje, jog produkcijos galima užsisakyti ir internetu.

Paminėjome pačias parduotuves, o dabar atėjo laikas aptarti ir produkciją. Be abejo, kiekvienoje parduotuvėje ji yra skirtinga, todėl pakalbėsime apie tai, ką lietuviai mėgsta labiausiai.

Labai populiaru yra įsigyti aštunkojų čiuptuvų. Aštunkojus dažnai galima rasti įvairiuose restoranuose, tačiau juos lengva ruošti ir namuose, o tai puikus patiekalas kokiai nors specialiai progai. Aštunkojai nėra pigūs, tačiau kartais tą tikrai galima sau leisti. Patikėkite, tai tikrai yra tikrų tikriausias delikatesas.

Krevetės užkariavo lietuvių širdis. Krevečių rasite bet kuriame šiek tiek didesniame prekybos centre, tiesa, jeigu norite šviežių ir itin kokybiškų krevečių, reikėtų pagalvoti apie specializuotas parduotuves. Išties lietuviai labai mėgsta krevetes, o tą lemia keli aspektai - visų pirma jas yra labai lengva paruošti, taip pat tai nėra labai brangus produktas, o pats jų skonis tiesiog pasakiškas. 

Omarus valgyti įtikino filmai. Taip, perskaitėte teisingai, juk turbūt visi atsimename amerikietiškus filmus, kur yra valgomi omarai. Dabar tokia mada darosi populiari ir Lietuvoje. Jų paruošimas taip pat nėra labai sudėtingas, o specializuotose parduotuvėse pirkti omarai tikrai pasižymi išskirtiniu skoniu.

Midijos - pradėjome kavinėse, bet nesunku pagaminti ir namie. Midijų minusas, kad jas reikia lukštenti, o tai kartais erzina. Kita vertus tai gana lengvas patiekalas puikiai tinkantis tiek jaunam, tiek senam. Paruošus midijų su belgiškomis bulvytėmis jums teliks apsilaižyti pirštus. 

SVARBU! Šis pranešimas yra rašytas 2021-12-23 15:39. Tekstas rengtas pagal viešai esančią informaciją arba pranešimą spaudai ir gali negalioti esamam laikui arba būti pasibaigęs.