Itališkas maistas Vilniuje - kur jo rasti

Kalbant apie virtuvės paveldą Europoje lygių greičiausiai neturi vienintelė šalis, tai, be jokios abejonės, yra Italija. Būtent ši šalis garsėja picomis, makaronais, išskirtiniais savo desertais ir ledais. Šio teksto tema - itališkas maistas Vilniuje, tad pakalbėsime apie tai, kur ir kokiu itališku maistu pasimėgauti galima Vilniuje.

Išties sostinėje tikrai netrūksta picerijų, tačiau tai dar toli nereiškia, jog visas jas galima pavadinti itališkomis. Dauguma picerijų, ypač tinklinių, yra pritaikytų šiam regionui, picos valgomos su padažais, kas itališkame variante nėra būdinga. Tas pats galioja ir kitiems patiekalams.

Nepaisant to, pastaruoju metu Vilniuje išties padaugėjo vietų kurios gali pasiūlyti tikrą itališką skonį.

Štai tikras itališkas picas galima paragauti tokiose vietose kaip Bonocosi (pastaruoju metu ši vieta išsiplietė ir dabar Vilniuje ją galima rasti net trimis skirtingais adresais), Užupio picerija (kur įsikūrusi ši vieta išduoda jau ir pats pavadinimas) ar La Pasta Makaronų namai (taip, pagal pavadinimą suprantate, koks patiekalas yra šios vietos vizitinė kortelė, tačiau čia netrūksta ir picų).

Įdomu tai, kad kai kurie restoranai, kurie siūlo itališkus skonius, picų neturi, tačiau garsėja kitais itališkais patiekalais. Štai Da Antonio restoranas, įsikūręs pačioje sostinės širdyje, yra bene garsiausias italų restoranas šalyje. Čia rasite daugybę klasikinių itališkų patiekalų, tačiau picų jie neturi.

Daugumoje iš itališkų restoranų nerasite ir dienos pietų pasiūlymų. Šie restoranai yra truputį aukštesnės klasės, todėl siūlyti pigesnes opcijas pietu metu tiesiog neapsimoka. Tiesa, jau minėtas, ir po truputį tinkliniu tampantis, Bonocosi turi dienos pietus. Patikėkite, tokią kokybišką picą už tokią kainą, dienos metu rasite tikrai retai.

Iš esmės visi Vilniaus itališki restoranai jums pasiūlys klasikinius itališkus desertus (tokius kaip tiramisu ar panetonė). Išties be jų apskritai būtų sunkiai įsivaizduojama tikra itališka kavinė.

Kaip jau minėjome, italai labai didžiuojasi ir savo ledais. Juos primygtinai rekomenduotume išbandyti jau minėtame Da Antonio restorane. Tačiau fantastiško skonio tikrų itališko skonio ledų rasite ir kituose Vilniuje įsikūrusiuose itališkuose restoranuose.


SVARBU! Šis pranešimas yra rašytas 2021-11-24 19:33. Tekstas rengtas pagal viešai esančią informaciją arba pranešimą spaudai ir gali negalioti esamam laikui arba būti pasibaigęs.